kuchnia

Jak stworzyć kuchnię w staroświeckim stylu

W tym artykule sprawdzimy, jakich elementów potrzebujemy do stworzenia kuchni w stylu vintage.

Jakby nie było, kuchnie są miejscem, w którym wiele osób spędza dużo czasu. Natomiast dekorowanie tych pomieszczeń jest podwójnym wyzwaniem. Z jednej strony kuchnia musi być praktyczna i funkcjonalna, a z drugiej powinna też dobrze wyglądać. Dlatego za chwilę podamy Wam znakomite rozwiązania do stworzenia staroświeckiej kuchni.

Kuchnia w stylu vintage to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych estetycznie propozycji dla serca domu.

Zalety kuchni w stylu vintage

Istnieją różne wybory podczas projektowania kuchni. Wiele z nich jest bardzo ładnych, dlatego całkiem możliwe, że możemy mieć problem z postawieniem na jedną opcję. Mamy do wyboru kuchnie o wyglądzie industrialnym, klasycznym z marmurowymi blatami, a nawet te opiewające w nowoczesność z futurystycznymi detalami.

Kuchnia vintage wyróżnia się tym, że oddaje domową atmosferę – ciepło rodzinnego posiłku. A poprzez łączenie starych elementów z odpowiednimi kolorami i materiałami, możemy znacznie łatwiej nadać naszej kuchni staroświecki wygląd.

Najciekawsze jest to, że możemy uzyskać upragniony efekt, używając stonowanych lub odważniejszych kolorów (w zależności od tego, co lubimy) oraz kilku kluczowych elementów, takich jak drewniane półki, sprzęty retro lub podłogi w kratkę.

Elementy do stworzenia kuchni vintage

Oto jak przedstawiają się elementy do stworzenia staroświeckiej kuchni w naszym domu:

Półki drewniane

Otwarte półki drewniane są nie tylko piękne. Stanowią też idealny dodatek do staroświeckiej kuchni. Możemy zaprezentować nasze ulubione słoiki z porcelany i wyroby ceramiczne, uzyskując czarującą i uroczą estetykę.

Sprzęt retro

Lodówki Smeg znane są z barwnych motywów, żywych kolorów i estetyki vintage. Jednakże, do tego możemy również śmiało dorzucić mikser, ekspres do kawy albo śliczny toster.

Pastelowa paleta kolorów

Jeśli chodzi o paletę kolorów, możemy stworzyć też kuchnię w stylu vintage o neutralnych kolorach. Jednakże to właśnie pastelowe kolory nadadzą jej odpowiedniego efektu.

Jak wiadomo, większość urządzeń vintage dostępna jest w kolorach pastelowych, takich jak zielony, różowy, niebieski i żółty. Aczkolwiek, możemy też wykorzystać tapety w delikatne wzory albo pomalować stolik. Rezultat jest naprawdę bombowy!

Możesz też sprawdzić, jak wyposażyć swoją kuchnię.

Dodanie punktu centralnego

Jeśli mamy możliwość dodania prawdziwych mebli vintage, powinniśmy się na to zdecydować. Spróbujmy wykorzystać odrestaurowany blat, przekształcając go w wyspę. Albo możemy dodać staroświecką półkę. Takie meble sprawią, że kuchnia będzie wyjątkowa.

Podłoga w kratkę

Podłoga w kratkę to klasyka, która bardzo ładnie się prezentuje. Tylko nie ograniczajmy się do czerni i bieli. Możemy tutaj postawić na kolory, które najlepiej pasują do reszty dekoracji.

Stary zlew

Jeśli chcemy dodać tę smaczną wisienkę na szczyt dekoracyjnego tortu w stylu staroświeckiej kuchni, koniecznie musimy zamontować stary zlew. Możemy wybrać prawdziwe dzieło sztuki albo coś używanego. A pod zlewem warto powiesić zasłony, jeśli nie chcemy wykorzystać zamkniętej półki.

Stworzenie kuchni w stylu vintage to także dodanie jeszcze kilku innych elementów, dzięki którym będzie wyglądać na autentyczną, głównie takich jak zasłony, drewno, taborety i lampy!

Z tak niepowtarzalnym wystrojem możemy sprawić, że kuchnia stanie się najbardziej obleganym miejscem w naszym domu. A nasi goście nie będą chcieli już przesiadywać w salonie, czy na tarasie, tylko napawać swój wzrok naszym wyjątkowym osiągnięciem.