Pomysły na zdrowe, pożywne i wysokobiałkowe śniadanie

Każdego ranka wstajesz i zastanawiasz się co dobrego można zjeść? Teraz nie powinno to być już problemem, ponieważ zaprezentujemy sobie kilka ciekawych pomysłów na pożywne, zdrowe i wysokobiałkowe śniadanie. Przepisy mogą być stosowane przez osoby, które trenują na siłowni lub uprawiają inne sporty, no i chcą zapewnić sobie pożywny posiłek na start dnia.

Słodki omlet na dobry początek dnia

Jednym z podstawowych posiłków w diecie każdego sportowca jest omlet. Sporo osób spożywa go na słono, jednak my dzisiaj przedstawimy sobie przepis na słodko. Do wykonania tego posiłku musimy mieć mąkę, jajka oraz dodatki w postaci białka w proszku, wiórek kokosowych, kakao, czy też płatków. W momencie, gdy omlet na śniadanie będzie już gotowy, to na jego górę możemy nałożyć np. dżem lub ulubiony jogurt. Tutaj dowolność co do tego jak przyrządzić omlet jest naprawdę spora. Podobnie jak w przypadku owsianki na śniadanie, tak samo z omletem możemy eksperymentować. Jeśli chcemy zwiększyć podaż białka w diecie, to na pewno jest to dobry pomysł, aby właśnie od omleta zacząć dzień.

Jajka w różnej postaci

Bez wątpienia jednym z popularnych posiłków na śniadanie są jajka. I to rzeczywiście w różnej postaci. Jajka same w sobie posiadają w składzie białko, którego wcale nie ma tak mało. Dlatego też jest to idealny pomysł na śniadanie dla osób, które trenują. Oczywiście jajka możemy przygotować na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim wyróżniamy przepisy na posiłki z jajkami, które są dodatkiem np. do jakiegoś dania. Jednak warto także rozważyć możliwość przygotowania klasycznej jajecznicy, tostów z jajkiem, czy też pasty jajecznej. Naprawdę jajka można przygotować na wiele różnych sposobów i mogą one stać się naszym głównym źródłem białka w diecie.