Tanie i pożywne produkty spożywcze

Podniesienie cen żywności w styczniu i kryzys to dwa powody, dla których wiele osób analizuje swoje finanse i nie może znaleźć wystarczająco dużo pieniędzy, aby związać koniec z końcem. Oznacza to, że często nie mamy wyboru i musimy oszczędzać. Z tej okazji chcielibyśmy dać Wam kilka wskazówek, jak w najzdrowszy sposób zaoszczędzić na zakupach spożywczych, bo przecież dobre odżywianie nie musi być drogie. Spójrzmy na niektóre z najzdrowszych i najtańszych produktów spożywczych.

Podstawowa dieta bez luksusów jest tania i będzie najkorzystniejsza dla Twojego zdrowia. W większości przypadków produkty wysoko przetworzone są droższe, a zawierają więcej tłuszczu i kalorii. Dlatego chcemy wyjaśnić, że można robić zakupy w sposób podstawowy i zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Chleb to podstawowe pożywienie, które będzie nas kosztować tylko kilka złotych. Nie nadwyręży naszych finansów, a dostarczy nam dużej dawki węglowodanów niezbędnych do sprostania codziennej aktywności. Jest to podstawowe źródło energii w diecie, ale nie jedyne, które sprawi, że nasz miesiąc będzie bardziej znośny. Między innymi makaron, ryż czy ziemniaki pomogą nam utrzymać nasz organizm w pełni energii za niewielkie pieniądze.

Kurczak to kolejna tania żywność, która pomoże nam utrzymać zdrową dietę. Chodzi o to, żeby kupić całego kurczaka, którego można pokroić na kawałki i zjeść z jednej pierś, udka i skrzydełka. Reszta części zostanie wykorzystana do zrobienia zupy poprzez ugotowanie ich w wodzie i niektórych warzywach. Pożywienie to dostarczy nam wysokiej jakości białka z niewielką ilością tłuszczu. Białka znajdziemy również w innym niedrogim pożywieniu, roślinach strączkowych, które wraz z kurczakiem zapewnią nam dużą podaż minerałów i witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Owoce i warzywa to również podstawowe produkty w diecie, ale w czasach kryzysu nie zawsze są one najtańsze. Niemniej jednak, istnieją owoce i warzywa, które są bardziej korzystne cenowo dla każdego z nas. W przypadku owoców, jabłko są bardzo ekonomiczne i zdrowe, ponieważ zawiera pektyny i witaminy, a także dawkę błonnika. W przypadku warzyw najtańsza i najbardziej pożywna jest sałata, która dostarcza przeciwutleniaczy i błonnika. Połączenie tych wszystkich pokarmów zapewni nam zbilansowaną dietę bez wydawania dużej ilości pieniędzy.

One thought on “Tanie i pożywne produkty spożywcze

Dodaj komentarz