smoothie

3 przepisy na pożywne koktajle

Nie ma to jak koktajl truskawkowy o niskiej zawartości węglowodanów na śniadanie, a później koktajl czekoladowo-wiśniowy na łagodzenie stresu. I oczywiście wszystko to możemy zwieńczyć też pobudzającym mózg koktajlem z jagodami i przyprawami.

Za moment przedstawimy trzy przepisy na zdrowe koktajle, które są nie tylko bardzo smaczne, ale mogą też pomóc w łagodzeniu stresu, wzmocnieniu mózgu i diecie ketonowej. Te niesamowite koktajle wykorzystują składniki, które są łatwe do znalezienia.

Koktajl śniadaniowy o niskiej zawartości węglowodanów

Ażeby przyrządzić to śniadanie keto-championów, zaczynamy od dodania 1/2 szklanki mrożonych truskawek organicznych do blendera. Wrzucamy też trochę dobrego tłuszczu, dodając po jednej łyżce śmietanki kokosowej i śmietanki do kawy keto. Jeśli nie mamy śmietanki do kawy, możemy użyć mleka kokosowego w proszku albo tradycyjnego mleka kokosowego.

Mleko kokosowe świetnie nadaje się do dodawania energii i przyspieszania utraty wagi na diecie ketonowej. Dodajemy jedną łyżkę masła orzechowego lub migdałowego, a do tego nasiona chia, świeże awokado (dodatkowa dawka błonnika), słodzik z owoców mnicha, proszek kolagenowy i szczyptę dobrej jakości soli (morska, himalajska).

Mieszamy wszystkie składniki z niesłodzonym, zwykłym mlekiem migdałowym. I gotowe! Mamy świetny koktajl o niskiej zawartości węglowodanów na rozpoczęcie dnia na diecie ketonowej.

Koktajl czekoladowo-wiśniowy na łagodzenie stresu

Przepis na ten koktajl czekoladowo-wiśniowy został stworzony, aby pomóc naszemu ciału złagodzić stres. A do tego smakuje wyśmienicie. Przygotujmy sobie mrożone wiśnie, maliny, granaty i różne jagody.

Dodajemy 1/2 szklanki owoców do blendera, dorzucając do nich ćwiartkę angielskiego ogórka ze skórką, łyżkę surowego i organicznego kakao, sok z cytryny, odrobinę cynamonu i garść zielonych roślin energetycznych.

Mieszamy wszystko z niesłodzonym, zwykłym mlekiem migdałowym. I gotowe!

Koktajl z jagodami i przyprawami na wzmocnienie mózgu

Ten potężny koktajl pomoże nam wzmocnić mózg, a także zapewni energię i koncentrację, jakich potrzebujemy na cały dzień. Zaczynamy od dodania 1/2 szklanki mrożonych jagód do blendera wraz z niewielką szczyptą dobrej jakości soli nierafinowanej.

Następnie dodajemy łyżkę śmietanki kokosowej i śmietanki do kawy keto. Jeśli nie mamy śmietanki do kawy, ponownie możemy użyć mleka kokosowego w proszku. Dodajemy też miarkę peptydów kolagenowych, słodki owoc mnicha, odrobinę cynamonu i pieprzu cayenne.

Mieszamy wszystko z niesłodzonym, zwykłym mlekiem migdałowym. I gotowe!