sniadanie

3 powody, aby nie pomijać śniadania

Wiele osób pomija śniadanie, ponieważ czują, że nie są głodne. Tylko, jakby nie było, śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia.

Prawda jest taka, że po długiej nocy snu nasz zbiornik paliwa jest pusty jak podczas postu. A kiedy budzimy się rano i spożywamy śniadanie, wówczas przerywamy ten post. Taka opcja przyspiesza nasz metabolizm i pomaga spalić więcej kalorii w ciągu dnia.

Z kolei, jeżeli zdecydujemy się zrezygnować ze śniadania, możemy narazić się na nieprzyjemne skutki uboczne jak te poniżej.

Szkodliwe skutki pomijania śniadania

Bez względu na naszą wymówkę, nigdy nie powinniśmy ignorować śniadania!

Wyższe poziomy satysfakcji

Ankieta przeprowadzona wśród 2000 badanych wykazała, że ​​osoby jedzące śniadania mają ogólnie wyższą satysfakcję z życia. W rzeczywistości 7 na 10 osób jedzących śniadania stwierdziło, że są bardziej optymistycznie nastawione do tego, co przyniesie ich przyszłość.

Mniejsze ryzyko cukrzycy

Osoby, które pomijają lub opóźniają śniadanie, mają większą szansę na zachorowanie na cukrzycę.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Northwestern University wykazało, że pacjenci, którzy spożywali śniadanie przed godziną 8:30, mieli niższy poziom cukru we krwi i mniejszą insulinooporność.

Lepsze wyniki ćwiczeń

Naukowcy niedawno zrekrutowali 12 zdrowych mężczyzn i podali im śniadaniową owsiankę z mlekiem. Po dwóch godzinach uczestnicy przez godzinę jeździli na rowerach. Wyniki pokazały, że jedzenie śniadania zwiększyło spalanie węglowodanów podczas ćwiczeń. Dodatkowo przyspieszyło również trawienie i metabolizm żywności spożywanej po ćwiczeniach.

A jeśli chodzi o to, z czego powinno składać się nasze śniadanie, pewnie dla każdego będzie to coś innego.

Niemniej jednak polecamy spożywanie zdrowej mieszanki białka, owoców, warzyw, zdrowych tłuszczów i złożonych węglowodanów. A jeżeli naprawdę nie mamy czasu, żeby przyrządzić sobie śniadanie, zawsze możemy zdecydować się na odżywczy smoothie, którego przygotowanie zajmie nam co najwyżej kilka minut.