Jaki ekspres do kawy wybrać do domu?

Miłośnicy małej czarnej doskonale zdają sobie sprawę, że na smak napoju wpływa nie tylko gatunek kawy, ale również sposób jej przygotowania. Dlatego też posiadają oni w swoich domach nowoczesne ekspresy do kawy, za pomocą których można przygotować ulubiony napój w dosłownie kilka minut. Pozostaje pytanie, jaki ekspres do kawy warto wybrać dla siebie?

Rodzaje ekspresów do kawy

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ekspresów do kawy, co – paradoksalnie – wcale nie ułatwia nam dokonania trafnego wyboru. Najpopularniejsze z nich to ekspresy automatyczne, za pomocą których kawę można przygotować bez większego wysiłku. Wystarczy tylko kliknięcie, a automat samodzielnie przygotuje dla nas napój. Tego typu ekspresy do kawy szczególnie chętnie wybierane są do biur, choć znajdują zastosowanie także w domowym zaciszu. Należy jednak mieć na uwadze, że wygoda ich użytkowania związana jest ze stosunkowo wysoką ceną. Do wyboru mamy również ekspresy do kawy kolbowe – za ich pomocą przygotujemy napój ze świeżo mielonych ziaren, jednak w takim przypadku musimy nabyć pewne umiejętności i włożyć w parzenie kawy nieco więcej wysiłku. Mniej popularne stają się dziś ekspresy przelewowe, parzące kawę na zasadzie filtracji. Są to jedne z tańszych modeli. Możemy także zdecydować się na ekspres kapsułkowy lub podwójny, z pomocą którego w tym samym czasie przygotujemy dwie kawy jednocześnie. Więcej na temat ekspresów do kawy można dowiedzieć się tutaj https://www.konesso.pl/pol_m_Ekspresy-do-kawy-2152.html. Na stronie zapoznamy się również z przykładowymi modelami.

Jaki ekspres wybrać do swojego domu?

Wybierając ekspres do kawy, musimy przede wszystkim ocenić, jakim dokładnie budżetem dysponujemy. W sklepach znajdziemy ekspresy za kilkaset złotych, lecz nowoczesne modele kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Oceńmy również nasze własne potrzeby – czy zależy nam na wydobyciu pełni smaku, a może chcielibyśmy móc w krótkim czasie przygotować ulubiony napój? Zastanówmy się też, gdzie dokładnie ma stanąć ekspres do kawy – w przypadku małej ilości miejsca będziemy musieli zdecydować się na model w mniejszym rozmiarze. Duże, podwójne ekspresy dedykowane są właścicielom większych powierzchni, zwłaszcza w kontekście blatów kuchennych. Nie ulega wątpliwości, że choć dostępne są ekspresy używane, to warto zakupić nowy model, który będzie idealnie dopasowany do naszych preferencji i potrzeb. Jednocześnie otrzymujemy gwarancję i pewność, że sprzęt posłuży nam przez naprawdę długi czas.