Jak zrobić zdrowe i odżywcze śniadanie?

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, gdyż poranne zapotrzebowanie na energię jest największe.

Dobrym pomysłem jest zdrowe śniadanie, ze składników zawierających witaminy i minerały.

Przepis na zdrowe śniadanie

Śniadanie to podstawa, by czuć się dobrze i zdrowo, a do tego mieć energię na resztę dnia. Aby było szybko i smacznie warto przygotowywać sobie musli z mlekiem oraz owocami suszonymi, orzechami i płatkami kukurydzianymi. Nawet osoby pracujące mogą znaleźć chwilę, by zjeść musli, nie tylko z mlekiem, ale również z jogurtem owocowym, który jest bardzo smaczny. Do tego można zjeść sycące owoce, takie jak jabłko banan, czy truskawki i popić naturalnym kakao lub dobrą kawą.

Osoby, które lubią pieczywo, mogą zrobić sobie grzanki z chleba pełnoziarnistego, z pastą warzywną oraz dobrej jakości wędliną i serem. Na śniadanie polecane są lekkie sałatki warzywne, z dodatkiem orzechów, buraka i oliwą z oliwek. Do sałatek można przyszykować tradycyjne kanapki lub domowe burgery. Część produktów warto zrobić wieczorem, aby rano tylko je podgrzać lub zapakować.

Mając wolny dzień, można zrobić dla siebie i rodziny bardziej ekskluzywne śniadanie. Może to być jajecznica z wiejskich jaj, domowe bułeczki z serkiem wiejskim, pomidorem i rzodkiewką lub naleśniki. Do ich zrobienia potrzebne jest mleko, mąka i jaja. Wegetarianie mogą zamienić składniki na produkty roślinne, a dodatkiem do naleśników może być domowy dżem jabłkowy, wiśniowy lub truskawkowy. Odmianą naleśników są lekkie placuszki na bazie jogurtu naturalnego z jabłkami. Do tego pasuje owocowa herbata z suszonych owoców lub kawa zbożowa.

źródło: https://www.justfood.pl/ – blog o zdrowym odżywianiu