Jabłko w formie chipsów – postaw na nowe smaki

Chipsy większości z nas kojarzą się rzecz jasna z niezdrowymi przekąskami. I oczywiście uogólniając można by tak powiedzieć, trzeba jednak przyjrzeć się bliżej temu co znajdziemy w sklepach, ponieważ pod taką nazwą oferowane są także naturalne produkty pozbawione soli i tłuszczu. Chodzi rzecz jasna o chipsy przygotowywane z warzyw i owoców podlegających wysuszeniu. Świetnym przykładem mogą być między innymi chipsy jabłkowe. 

Zdrowa przekąska w zasięgu ręki 

W ostatnich latach można mówić o coraz większym zainteresowaniu jakie wzbudza zdrowe żywienie. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że także zdrowe przekąski sprzedają się coraz lepiej i wiele osób zastanawia się jakie warto wybrać, by urozmaić sobie smaki. Doskonałym wyborem mogą się okazać właśnie chipsy jabłkowe. To produkt, który nadaje się jako samodzielna przekąska, ale może być także świetnym dodatkiem do owsianki czy jogurtu.

Jak powstają chipsy jabłkowe? 

Mówiąc o chipsach jabłkowych mamy na myśli produkt, który powstaje w procesie liofilizacji, a więc przy zastosowaniu mrożenia i usunięcia wody oraz dosuszenia. Proces produkcji jest dość skomplikowany, ale w rzeczywistości najważniejszy jest tutaj efekt jaki udaje się uzyskać. Całość sprawia, że chipsy jabłkowe to produkt z zachowanymi właściwościami odżywczymi, z którego usuwa się 99% procent wody, dzięki czemu są one doskonale chrupiące i zachowują swój doskonały smak, bliski temu jak smakują świeże jabłka.

Właściwości zdrowotne chipsów jabłkowych 

Decydując się na zakup chipsów jabłkowych sięgamy po produkty, który charakteryzuje się najwyższą jakością, kryje się bowiem za nim wiele cennych składników odżywczych. To bowiem bogactwo witamin i minerałów. Decydując się na sięgnięcie po chipsy jabłkowe można dostarczyć do organizmu pokaźną dawkę witaminy C. K, E, witamin z grupy B, a także beta karotenu. to również duża dawka minerałów takich jak magnez, sód, wapń, potas, cynk, żelazo, fosfor. Dzięki temu można w sposób wydatny wpłynąć na wzmocnienie własnej odporności, zadbać o włosy, skórę, paznokcie, poprawić pracę układu nerwowego. Jabłko to również doskonałe źródło błonnika, dlatego chipsy z jabłka będą dobrym sposobem na to, by poprawiać perystaltykę jelit.

Warto więc po taką przekąskę sięgać, kryje się bowiem za nią doskonały smak jak i wiele cennych właściwości zdrowotnych, odżywczych, dlatego będzie to doskonały wybór dla klientów, którzy cenią sobie doskonały smak i szukają sposobów na to, by zmieniać swoją dietę, wprowadzać do niej ciekawe nowe smaki.